Haber

Başkan Topaloğlu Kumluca’da

Antalya’nın Kumluca ilçesinde etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, sel felaketinin yaşandığı Kumluca’da incelemelerde bulunarak vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Kumluca’da dün etkili olan sağanak yağışın ardından ilçe merkezi, tarım arazileri, konut ve işyerlerini su bastı, araçlar sürüklendi. İlçede ayrıca bir gün orta öğretim verildi.

Kumluca’da meydana gelebilecek sel ve su baskınlarına karşı Afet Uyum Masası kuruldu. Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kemer Belediyesi ve çevre belediyeler bir araya gelerek iş makine, araç ve gereçlerine altlık oluşturmak için uyum sağlandığı belirtildi.

Su basan bölgelerde incelemelerde bulunan Başkan Topaloğlu’na Kemer Belediyesi Başkan Yardımcıları Emin Gül ve Baki Yalın eşlik etti.

Başkan Topaloğlu yaptığı açıklamada, şiddetli yağıştan olumsuz etkilenen Kumluca’da incelemelerde bulunduklarını, en kısa sürede yaraların sarılması için kenetleneceklerini bildirdi.

Finike ve Kumluca’da selden olumsuz etkilenen tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ilettiklerini belirten Önder Topaloğlu, “Kumluca ilçemizde yaşanan sel felaketini yakından takip ediyoruz. Sabahın erken saatlerinde başkan yardımcılarımızla birlikte bölgeye gelerek incelemelerde bulunduk. Kumluca Belediye Başkanı Sayın Mustafa Köleoğlu’na da geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Komşu ilçemiz Kumluca’da tüm ekiplerimizin yanında olduğumuzu ifade ettik. Bu büyük felaketi yaşayan tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” söz konusu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu